Ta strona używa plików cookies. Korzystając z naszej strony, wyrażają Państwo zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia końcowego. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w przeglądarce internetowej.

Sprawy karne

Prowadząc sprawę karną, dbamy o zapewnienie Państwu, w toku całego postępowania, skutecznego i rzeczywistego prawa do obrony. Staramy się możliwie szybko i precyzyjnie określić ryzyko oraz ewentualny zakres odpowiedzialności karnej klientów. Nigdy nie oceniamy naszych mocodawców. Podejmując się obrony, koncentrujemy się wyłącznie na ich sytuacji procesowej oraz możliwych scenariuszach prowadzonego przeciwko nim postępowania karnego. Obrońca może działać wyłącznie na korzyść podejrzanego lub oskarżonego. Niezmiernie istotne jest, aby działania obrończe zostały podjęte jak najwcześniej, już przy pierwszej czynności procesowej z Państwa udziałem. Umożliwia to budowanie spójnej i konsekwentnej linii obrony.

Reprezentujemy klientów przed wszystkimi organami prowadzącymi postępowanie przygotowawcze (śledztwo, dochodzenie), w trakcie procesu przed sądami pierwszej i drugiej instancji (sądy rejonowe, okręgowe, apelacyjne) oraz przed Sądem Najwyższym. Pomagamy naszym mocodawcom także po wydaniu prawomocnego wyroku skazującego, na etapie postępowania wykonawczego. Dbamy o Państwa interesy, występując przede wszystkim w charakterze obrońcy: podejrzanego (w postępowaniu przygotowawczym), oskarżonego (w postępowaniu sądowym), skazanego (w postępowaniu wykonawczym) i obwinionego (w sprawach o wykroczenia). Pełnimy również funkcję pełnomocnika świadka, pokrzywdzonego, oskarżyciela posiłkowego oraz prywatnego.

Mamy doświadczenie w sprawach karnych o zróżnicowanym charakterze i stopniu zawiłości, od spraw o drobne występki po skomplikowane procesy o zabójstwo. Zajmujemy się również reprezentacją klientów w postępowaniach karnoskarbowych oraz wykroczeniowych.

wróć do strony głównej